Makrogeo
Śląski Park Przemysłowo Technologiczny
ul. Mickiewicza 23
41-700 Ruda Śląska
tel. 48 32 725 02 42
48 795 407 410 / 48 530 730 505
makrogeo@makrogeo.pl
Ilość towarów w koszyku: 0 (0,00 zł)
Fraza:
Producenci
 
PIKNIK WIEDZY w Śląskim Parku Naukowo - Technologicznym w Sosnowcu 17.01.2013r.
poniedziałek, 14 stycznia 2013 17:21:27
Mamy przyjemność zaprosić Państwa  w dniu 17.01.2013r. na PIKNIK WIEDZY w Śląskim Parku Naukowo - Technologicznym w Sosnowcu - WSTĘP WOLNY.
ZAPRASZAMY NA NASZE STAISKO NR 29, NA I PIĘTRZE
W ŚLĄSKIM PARKU W SOSNOWCU
 
Wstęp wolny od 9.00 - 16.00 - 17.01.2013 r.
 
PROGRAM PIKNIKU:
 
9.15 – 9.25Powitanie gości – Monika Zając, Dyrektor Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego
9.25 – 10.10Biznes plan w praktyce – Paweł Repeta
10.10 - 10.30Anioł Biznesu czyli zastrzyk kapitału i wiedzy - Przemysław Jura, Prezes Zarządu Instytutu Nauk Ekonomicznych i Społecznych
10.30 – 10.45Przerwa
10.45 – 11.30Komercjalizacja wiedzy czyli jak wdrożyć pomysł do biznesu – Katarzyna Papież-Pawełczak
11.30 – 11.45Przerwa
11.45 – 12.30Lekcja przedsiębiorczości według Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - Mateusz Maik
12.30 – 13.15Innowacje w myśleniu – otwórz umysł na nowe sposoby działania - .bringMore advertising
13.15 – 13.30Przerwa
13.30 – 14.15
.
13.30 – 14.15
Jak wypromować swoją firmę i wyróżnić się na rynku? Przygotowanie strategii Public Relations – Krystian Dudek, Grupa PRC
Samorząd-inicjator biznesu? – panel dyskusyjny z udziałem Roberta Gwiazdowskiego – Prezydenta Centrum im. Adama Smitha, część I
14.15 – 14.30Przerwa
14.30 – 15.30Samorząd-inicjator biznesu? – panel dyskusyjny z udziałem Roberta Gwiazdowskiego – Prezydenta Centrum im. Adama Smitha, część II

Zapraszamy na odbywające się jednocześnie targi innowacji i przedsiębiorczości, wystawę komputerów z przeszłości, pokazy doświadczeń naukowych i eksperymentów, robotów i innych innowacyjnych technologii.
Wybuchowe doświadczenia, kultowe komputery z lat 80., roboty z klocków Lego, a na deser – innowacje, które rodzą się w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Do tego solidna porcja wiedzy, którą przekaże dr hab. Robert Gwiazdowski – Prezydent Centrum im. Adama Smitha. Te i wiele innych rarytasów pomieści kosz Pikniku Wiedzy. Już 17 stycznia w godz. 9-16 w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się wydarzenie, które zgromadzi smakoszy nowych technologii – uczniów, studentów, doktorantów, pracowników naukowych i przedsiębiorców. Wstęp wolny!
Piknik Wiedzy będzie prawdziwą ucztą dla głodnych wiedzy i nowych technologii – zapowiada Monika Zając, dyrektor Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. – Uczniowie i studenci, którzy planują otworzyć własny biznes, dowiedzą się, jakie kroki podjąć, by ich wysiłek nie poszedł na marne. Pracownicy naukowi otrzymają informacje, jak mogą wykorzystać swoją cenną wiedzę i rozwinąć skrzydła przedsiębiorczości. Przedsiębiorcy zaprezentują gościom Pikniku Wiedzy innowacje, które powstały w nowoczesnych firmach dzięki połączeniu nauki z biznesem. Nie zabraknie też porad doświadczonych biznesmenów i ekonomistów, w tym m.in. dra hab. Roberta Gwiazdowskiego! ­– wylicza Monika Zając.  
Kultowe komputery, wybuchowe doświadczenia i roboty z klocków Lego!
Sporą atrakcją dla gości Pikniku Wiedzy będą targi innowacji i przedsiębiorczości, podczas których będzie można oglądać eksperymenty i doświadczenia naukowe oraz nietypową ekspozycję. Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Zabytków Informatyki pokażą nowinki technologiczne sprzed lat zgromadzone w zbiorach Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Każdy z uczestników Pikniku Wiedzy będzie mógł przypomnieć sobie czar kultowych komputerów i zagrać w niezapomniane gry na Commodore, Atari czy Spectrum. Ekspozycja zaprezentuje historię nośników pamięci i umożliwi oglądającym porównanie ile nośników było kiedyś potrzebnych do zapisania jednego utworu w formacie mp3.
– Miejsce przeznaczone dla Muzeum Historii Komputerów i Informatyki stanie się machiną czasu, która przeniesie przybywających nawet do końca lat 60. ubiegłego wieku. Ekspozycja będzie zawierała przekrój produktów, które były popularne w latach 80., nie zabraknie popularnych produktów Commodore, Atari, Sinclair czy też mniej znanych brytyjskich wynalazków komputerowych. Ponad 30 maszyn pokaże przekrojowo rozwój branży IT, będzie można zobaczyć produkty które nigdy nie weszły do seryjnej produkcji MERA-ELZAB z Zabrza chociażby ComPan 16 – mówi Krzysztof Chwałowski ze Stowarzyszenia Miłośników Zabytków Informatyki.
Swoje doświadczenia zaprezentuje Pan Korek – fizyk, który głodnych wiedzy gości Pikniku będzie częstował balonowymi szaszłykami, pączkami z... dymu oraz powiększonymi za pomocą pompy słodyczami.
– Będziemy  tworzyć baterię elektryczną z... uczestników Pikniku. Oczywiście w bezpieczny sposób. Na naszym stanowisku można będzie spotkać balonowego fakira, wodnego jeża i keczupowego nurka. Będziemy rozgrzewać przedmioty do temperatury ponad 2 tysiące stopni Celsjusza i schładzać do prawie minus 200 st. C, a wszystko po to, by zbudować żarówkę i skroplić tlen z atmosfery. Goście Pikniku będą mogli zobaczyć i dotknąć dźwięk, sprawdzić na własnej skórze, jak czuje się zapakowany próżniowo żółty ser oraz doświadczyć świata z wyłączonym poczuciem odległości i głębi. Pokażemy również, że połączenie dwóch żywiołów wody i powietrza wystarcza do zbudowania rakiety odrzutowej – opowiada Michał Szydłowski z firmy Pan Korek – eksperymenty dla małych i dużych.
Najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa z regionu zaprezentują swoje osiągnięcia, a uczelnie wyższe pokażą, że droga od pomysłu do biznesu może być prosta. Wśród innowatorów znajdą się m.in. lokatorzy Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego – firmy Cadelan i NTI oraz liderzy wdrażania nowoczesnych technologii: Future Processing, AT GROUP S.A., Polsoft Engineering Sp. z o.o., Instytut Technik Innowacyjnych EMAG, czy firma tworząca m.in. roboty z klocków Lego!
Szczypta wiedzy w Gwiazdowskim sosie
Równolegle do części wystawowej, w budynku SPNT odbywać się będą wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty. Część wykładowa dotyczyć będzie m.in. rozwijania przedsiębiorczości i komercjalizacji wiedzy. Goście Pikniku dowiedzą się również, jak właściwie napisać biznesplan, pozyskać środki unijne na własną działalność. Gościem specjalnym całej imprezy będzie Prezydent Centrum im. Adama Smitha, dr hab. Robert Gwiazdowski.
Piknik wiedzy organizowany jest w ramach Projektu „Naukowy biznes” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Impreza ma charakter otwarty.
Więcej informacji: www.spnt.sosnowiec.pl/piknikwiedzy
Komunikatory
Gadu-gadu: 20680921 Skype: makrogeo Nr konta: 89 1050 1331 1000 0090 7181 9834
Użytkownik: Niezalogowany
Witrynę odwiedzono 5874197 razy.